GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ


Bu gizlilik ilkeleri MESS Eğitim Vakfı tarafından, www.messyarinim.com.tr sitesinin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır.

Web sitemiz www.messyarinim.com.tr’yi ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

MESS Eğitim Vakfı, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

MESS Eğitim Vakfı’nın önceden yazılı izni olmaksızın bu site ve bu sitenin tüm içeriği kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya bu içerikten türetilen işler yaratmak üzere kullanılamaz.

Paylaştığınız bilgileri doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır.

Kayıt olma veya Burs Portalı üzerindeki formların doldurulması suretiyle ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (ad-soyad, tc kimlik no, e-posta adresi, telefon, doğum tarihi gibi) vakfımız tarafından burs uygulamasının yürütülebilmesi açısından toplanmaktadır.

Vakfımız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya protokol imzaladığı işletmeler tarafından burs uygulaması dışı bir amaçla kullanmaz.

Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için kullanılabilir.

Vakfımız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler; Vakfımız ve protokol imzaladığı işletmeler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Vakfımız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini, yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Firmamız, web sitemizi ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir.

Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.

Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel içerik üretilmesine yardımcı olur.

MESS Eğitim Vakfı, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için 02166062525 numaralı whatsapp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.

İSTİSNAİ HALLER


Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde MESS Eğitim Vakfı, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

  • Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
  • Firmamızın kullanıcılarla akdettiği Üyelik Sözleşmesi’nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
  • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
  • Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.